Lanová dráha, malý vlek, pohyblivý koberec. To vše najdou v provozu lyžaři na zadovské Kobyle. Zadovský lyžařský areál hlásí dobré podmínky, a to i navzdory tomu, že nový sníh na včerejšek nepřipadl. I tak je na Kobyle mezi deseti až pětapadesáti centimetry sněhu a sjezdovky jsou upravené. Čekací doby na vleku se pohybují do deseti minut.

Do tří minut jsou odbavováni lyžaři v areálu U Horejšů na Churáňově. Na sjezdovce leží od 20 do 30 centimetrů sněhu. V provozu je malý vlek.

Pět až deset centimetrů prachového sněhu leží na Nových Hutích, kde jsou v provozu hned tři vleky. Lyžaři jsou na nich odbavováni bez čekání, provozovatelé podmínky hodnotí systémem známkování ve škole na trojku.

Upravené jsou i běžecké tratě.

Lyžařský areál Zadov je v provozu denně od 8.30 do 16 hodin. V areálech Kobyla a U Horejšů je mimo pondělí i večerní lyžování, a to vždy od 18 do 21 hodin.

I přes intenzivní zasněžování a sněhovou nadílku není na sjezdovkách ve Strážném dostatek sněhu ke spuštění vleků. V provozu je pouze půjčovna vybavení. Ze stejného důvodu nejsou v této době upravené ani běžecké stopy.

V provozu je i skiareál v obci Kvilda. Ten hlásí aktuálně zhruba čtyřicet centimetrů sněhu.

V poslední den loňského roku byly kompletně najety stopy na Kvildsku. „Jedná se o spojnici mezi Kvildou a Horskou Kvildou a pak okruh Kvilda – Prameny Vltavy – Stráž – Bučina a zpět na Kvildu. Projetá byla i spojnice směrem k Borovým Ladám, tak zvaná Vlasatá. Od Nového roku jsou tu ale tři stupně Celsia nad nulou, mrholí a je obleva, takže se to podepisuje na stavu stop. Především pak na spojnici z Kvildy na Horskou Kvildu. Dobré podmínky jsou stále u Pramenů Vltavy, Stráže a Bučiny, které jsou i nyní využívané. Sjezdovka je v provozu normálně,“ řekl starosta Kvildy Václav Vostradovský.