Navíc musí zaplatit pětapadesát tisíc korun jako úhradu za léčení zraněné dívenky. Jakub Závora dívku srazil, když už dojížděl k turniketům u vleku. Obloukem objel dospělého lyžaře před sebou, následně v plné rychlosti narazil do sedmileté holčičky, která se učila lyžovat.
Právní zástupce Jakuba Závory se snažil od začátku upozorňovat na fakt, že obžalovaný nemohl předpokládat, že před dospělým lyžařem je dívenka. Státní zástupce zase upozorňoval, že mladík porušil pravidla, podle nichž je povinen se chovat tak, aby nepoškodil jiného. Loni v prosinci soudce prachatického okresního soudu Jiří Mühlstein rozhodl, že mladík je nevinný.

Krajský soud případ do Prachatic vrátil, že se jedná o ublížení na zdraví a lyžař je za své chování zodpovědný.
„Po vynesení rozsudku se odsouzený odvolal a celý případ tak znovu poputuje ke krajskému soudu. Já jsem v prosinci rozhodl o nevinně, krajský soud byl jiného názoru a já jsem tímto rozhodnutím vázaný,“ řekl Jiří Mühlstein k tomu, proč se změnil prosincový verdikt. Advokát Jakuba Závory se odmítl k novému rozhodnutí prachatického soudu vyjadřovat. „Podali jsme odvolání a zatím nic jiného k případu říkat nebudu,“ řekl včera Deníku Josef Dvořák.
Zraněná dívenka na sjezdovce po srážce s mladíkem utrpěla natržení sleziny. Tu jí lékaři odoperovali a dodnes má narušenou imunitu.
„Co se stalo, je mi líto. Nejsem si ale vědom, že bych se provinil,“ řekl už vloni Jakub Závora.