Rekonstrukce části objektu za více než čtyřiadvacet milionů korun s sebou přináší i sociální zařízení přímo na pokojích pacientů, což rozhodně zvýší komfort v prachatické nemocnici. „To jsem hrozně ráda. Nebudu mít strach odcházet z pokoje například do sprchy a nechat na pokoji dítě bez dozoru,“ říká nastávající maminka Petra Walterová z Prachatic.

Nadstandard není

Na porodnickém oddělení je ještě jedna změna, zmizely dva nadstandardní pokoje, které tu měly maminky k dispozici. Po rekonstrukci jsou totiž na porodnickém oddělení pouze dvoj a jednolůžkové pokoje. „Pokud bychom chtěli znovu udělat nadstandardní pokoje, bylo by potřeba ty jednolůžkové dovybavit televizory, telefony a ledničkami. O znovuzavedení nadstandardních pokojů zatím jednáme,“ říká místopředseda představenstva nemocnice MUDr. František Stráský.

Peníze navíc

Ředitel prachatické nemocnice Bohumil Ondřich nedávno připustil, že se stavebníci museli při rekonstrukci potýkat i s vícepracemi, které navýšily rozpočet oprav. „Je to jako u každé stavby. Ukáže se, že něco není přesně podle stavebních plánů. Museli jsme například oproti projektu udělat jinak vodu a odpady, protože už když se nemocnice stavěla, tak zde byly změny, které ale nejsou v plánech, a proto ani následně v projektu,“ poznamenal František Stráský.

Kolaudace stavby je naplánována na čtvrteční ráno příští týden. „Hned odpoledne budou oddělení slavnostně otevřena a následovat bude jejich stěhování,“ zakončil František Stráský.