Lukostřelecký klub AWEN Prachatice funguje pod střelnicí Prachatice a snaží se zdokonalovat svoje zázemí na trénování. Letos se podařilo získat 3D terče zvířat, aby děti a dorost mohli trénovat a zdokonalovat se ve střelbě na 3D terče, což je další specifikací, která se na závodech pravidelně objevuje.

Lukostřelci z klubu AWEN, se umísťují na předních místech a vozí často i medaile. Zrovna na konci prázdnin proběhly závody v Českém ráji Skalanské vejce 2017, i odtud jsme přivezli několik medailí. Bohužel účast našeho klubu na těchto závodech byla menší než obvykle vzhledem k tomu, že se závody konaly o prázdninách a spousta dětí a dorostenců bylo na dovolených a táborech. Na těchto závodech získala v kategorii dorost stříbrnou medaili Dominika Jurčová, která je již „ostřílený“ dorostenec a v příštím roce jí čeká již liga na pozici dospělých. Bronzovou medaili získala Sandra Uhlíková, která čerstvě do kategorie dorostenci v letošním roce vstoupila a i tak si dokázala již sáhnout na medaili.

Sandra nejen, že v letošním roce přešla do nové náročnější kategorie dorostenců, ale také bylo potřeba obnovit její vybavení na lukostřelbu, což není levná záležitost.

I nadále nás čeká ještě několik soutěží, kde se pokusíme získat další medaile, mimo to celoročně na závodech usilujeme o umístění v celorepublikové lize, takže zabojujeme a uvidíme.

Čekají nás ještě závody u Netolic na Hrádečku, v kouzelném prostředí zámecké zahrady na Sychrově, v Manětíně či na Klepákově mlýně.
Rádi bychom také poděkovali rodičům, kteří své malé lukostřelce podporují, kupují jim nelevné kvalitní vybavení a vozí svoje lukostřelce na závody.

Tréninky probíhají v Prachaticích na střelnici, v případě, že budete mít zájem, koukněte na stránky střelnice případně Lukostřeleckého klubu AWEN Prachatice a přijďte se podívat a zastřílet si s námi, či rozšířit naše řady.

Tomáš Uhlík