„Je to velice jednoduché, změna zaměstnání a nedostatek jakéhokoliv volného času," uvedl Luboš Drenčeni k důvodům, které jej vedly k rozhodnutí složit mandát zastupitele. Připustil, že úvahy o tom, že v zastupitelstvu skončí, byly. „Mělo se tak stát sice o měsíc později, ale časově už to skutečně nezvládám, proto jsem se rozhodl uvolnit post v zastupitelstvu již při dubnovém zasedání," upřesnil Luboš Drenčeni pro Prachatický deník.

Podle zákona by měl Luboše Drenčeniho v zastupitelstvu nahradit Jiří Zídek. Ten po posledních komunálních volbách skončil se 351 hlasy jako první náhradník. Pokud by i on odstoupil, mohla by se do zastupitelstva města Vimperk dostat druhá v pořadí náhradníků Iveta Preslová, která je v současnosti členkou kontrolního výboru zastupitelstva. Od voličů získala oproti Jiřímu Zídkovi jen o 13 hlasů méně.


A pravděpodobně to bude Iveta Preslová, která 27. dubna bude skládat slib zastupitele za končícího Luboše Drenčeniho. Jiří Zídek totiž post zastupitele z pozice prvního náhradníka na kandidátce Jihočechů ve Vimperku nepřijme. „Mládí má zelenou," dodal.

Více ve čtvrtečním tištěném vydání Prachatického deníku.