Žena od sobotního večera čeká na soudní líčení ve vazbě. Všichni společně totiž měli přepadnout a okrást padesátiletého muže o téměř devatenáct tisíc korun.
Prachatičtí kriminalisté během tří dnů odhalili a dopadli pachatele. Okresní státní zástupkyně Miroslava Prokešová okamžitě podala návrh na vazbu všech tří pachatelů pro podezření ze spáchání zločinu loupeže. Soud jí v sobotu odpoledne vyhověl, ale pouze v jednom případě. „U dvou podezřelých mužů soud uvěřil jejich slibu, že se i nadále budou zdržovat v místě trvalého bydliště a spolupracovat při dalším vyšetřování,“ vysvětlila Miroslava Prokešová. Vazební důvod pro dvaačtyřicetiletou ženu ovlivnil především fakt, že jí byl v loňském roce uložen podmínečný trest za nedovolenou výrobu a distribuci omamných a psychotropních látek a jedů. Předchozí trest měl totiž trvat až do roku 2013. Navíc oloupený padesátiletý muž při rekognici pachatele poznal a označil.
Žádná ze tří stíhaných osob nestála před soudem poprvé. V minulých letech byli muži třikrát, žena dokonce sedmkrát, trestáni za různé činy, mezi nimiž nechybí napadení.
Loupežné přepadení z minulého týdne se mělo odehrát v průjezdu jednoho z prachatických domů. Poškozeného muže skupina oslovila s tím, že potřebují sehnat obývací stěnu. Jeden ho držel a zbylí dva pak prohledali tašku, kterou měl muž u sebe. Našli v ní částku přes dvacet tisíc korun, kterou mu sebrali. Následovalo dohadování a padla i zmínka o tom, že peníze má napadený na celý měsíc. Jeden ze stíhaných mu na to konto dva tisíce korun vrátil. „Ačkoli důkazy svědčí proti nim, všichni tvrdí, že se ničeho nedopustili,“ řekla Prokešová.