Zatím každý ze čtrnácti ročníků ojedinělé výstavy Foto na provázku byl svým způsobem jedinečný. Ten loňský ale potkala zatím nejhorší nepřízeň. Povodeň, která následovala vydatné bouřkové srážky, loni v červnu předčasně ukončila výstavu a fotografie musely udělat v tělocvičně místo pro několik lidí, které bylo potřeba evakuovat od Blanice.


Starosta a hlavní organizátor Karel Matějka měl už v sobotu večer docela jiné myšlenky, než si užít chystaný koncert na Sokolské louce. Ani ten se totiž už pro zhoršující se situaci neuskutečnil a bylo jasné, že Strunkovické čekají jiné starosti. „V pátek nám přivezli a postavili zbrusu nový stan na Sokolskou louku. No a v neděli už tu voda dosahovala až po desky stolů," zavzpomínal Karel Matějka. „Ještě po nás chtěla paní z té firmy fotky, že až tu budeme mít nějakou akci, ať jim pošleme pár fotek pro reklamu. Tak jsem to nafotil a poslal, že stan to přestál, a to je nejlepší reklama," dodal dnes už s úsměvem.


Před rokem ani jemu, ani dalším ale moc do smíchu nebylo. „Už při odpoledním programu pršelo a kapela, která měla večer hrát, ani nerozbalila aparaturu. Za pár hodin byla Sokolská louka pod vodou a ještě v noci jsme museli do kulturáku evakuovat tak do deseti lidí. Nakonec tam byli až do pondělí," shrnul starosta.


Letos ale počasí všem podstatně víc přálo. A dramatické události tak připomínalo jen několik fotografií v předsálí. I když po delší době vystavovalo své snímky méně fotografů, na kvalitě výstavy to neubralo. Podle Karla Matějky tomu bylo spíše naopak. „Řekl bych, že není mezi vystavujícími fotografy nikdo vyloženě slabý a jejich fotky byla letos už spíše v ucelenějších souborech," dodal Karel Matějka.