Stezka je již otevřena a Království lesa zahajuje v pátek na 1. máje. Ten den začnou jezdit také lanovka Lipno Express a Stezka bus.

"Lanovka i autobus budou v provozu každý den," sdělil JIří Falout, ředitel obchodu a marketingu společnosti Lipno Servis. "Stejně jako lesní hřiště Království lesa, které mají v oblibě hlavně rodiny s dětmi.“ Na tobogánu stezky v korunách stromů se ale návštěvníci ještě nesklouznou. Vstupenky si příchozí nově koupí na samoobslužných pokladnách, umístěných na centrálním parkovišti přímo u nástupu na lanovku. Původní čtyři pokladny nahradilo dvanáct terminálů. „Tento prodej jsme vyzkoušeli v zimní sezóně a osvědčil se," říká Jiří Falout. "Zrychlilo se a zjednodušilo odbavování.“ Turisté si mohou koupit vstupné také přes eshop www.lipnocard.cz a pokud již mají kartu hosta Lipno.Card ze zimy, mohou z parkoviště rovnou k turniketům.

Od 1. května se rozjede rovněž lanovka Promenádní, která obsluhuje lipenský bikepark. „A s ní i oblíbený sjezd lesem – floutrejl," říká Jiří Falout. "Do začátku letních prázdnin zatím pouze o svátcích a víkendech, od července pak každý den.“

Bazén Aquaworld Lipno zůstává uzavřen. Restaurace Energo a Šumavanka v Království lesa budou vydávat občerstvení z okének.

První květnový den otevřou také půjčovny sportovních potřeb. Půjčit si můžete čluny, brusle, kolo nebo silniční koloběžky.

Lipensko ale bez návštěvníků nebylo ani, když byly atrakce zavřené. Největší atrakcí Lipenska totiž pořád zůstává krásná šumavská příroda. Při návštěvě otevřených provozů i při vyšším turistickém ruchu budou ale muset všichni dál důsledně dodržovat bezpečnostní opatření. „Na pokladnách jsou lidem k dispozici dezinfekce. Půjčované věci jsou vydezinfikované a vždy po vrácení projdou další dezinfekcí," ujišťuje ředitel. Dezinfikují se také madla lanovky a vždy po ukončení provozu obsluha vydezinfikuje sedačky.