VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidem z Mlynářovické ubude jedna starost

Volary - S představou, že by se město Volary podílelo na úhradě investice do vodovodu a kanalizace, se ale museli stavebníci rozloučit.

21.4.2015
SDÍLEJ:

Volarští zastupitelé rozhodli, že vodovodní řad a kanalizační stoku v Mlynářovické ulici převezme město bezúplatně do své správy a bude je i provozovat.Foto: Foto: Deník/Miroslav Fuchs

Pro obyvatele ulice Mlynářovická, kteří se na zastupitele Volar před měsícem obrátili s výzvou k jednání o možném příspěvku na vybudování kanalizace o vodovodu v této lokalitě, znamená nedávné rozhodnutí zastupitelů dvě zprávy, dobrou a špatnou.

Začněme s tou špatnou. Na příspěvek od města, který by jim sanoval byť jen část nákladů spojených s vybudováním vodovodního řadu a kanalizační stoky, mohou definitivně zapomenout. Ta dobrá zpráva ale je, že město obě stavby převezme sice bezúplatně do svého vlastnictví, ale také se o ně už nadále bude starat a provozovat bez dalších nákladů pro obyvatele ulice.

„Vedli jsme diskusi, zda nabízený majetek odkoupit, nebo ne. Faktem je, že obyvatelé, kteří v dané lokalitě bydlí a noví stavebníci, odkoupili část pozemků, které nebyly zasíťovány. Podmínkou nové výstavby byla nutnost vybudování vlastních zdrojů pitné vody a jímek. Při propočítání nákladů na vyvážení jímek a pořízení vlastních studní jim vyšla levněji varianta vodovodního a kanalizačního řadu,“ shrnula starostka města Volary Martina Pospíšilová.

Kromě diskuse na březnovém zastupitelstvu se stavebníci, investor a vlastník staveb Miroslav Sosna a zastupitelé sešli i na pracovním jednání. „Již na pracovním jednání zastupitelů bylo předjednáno, že město tuto investici, pokud by ji mělo v budoucnu spravovat, převezme bezúplatným převodem. Pokud by se tak stalo, město bude povinno řad provozovat a udržovat,“ dodala starostka.

Zastupitelé nakonec bez další diskuse před několika dny rozhodli uzavřít darovací smlouvu o převodu vodovodního řadu a kanalizační stoky mezi investorem a vlastníkem staveb Miroslavem Sosnou a městem Volary.

Výsledek to sice byl trochu jiný, než by Miroslav Sosna uvítal, nicméně připustil, že vodovod i kanalizaci potřebuje předat. „Bylo to o diskusi, ne o tom, že někdo něco chce. Diskutovali jsme se zastupiteli, následovala pracovní schůzka, ale řekl jsem, že předat to potřebuji. Pokud by město pomohlo finančně, nebylo by to určitě na škodu, ale byl jsem ochoten přijmout jakékoliv rozhodnutí,“ komentoval Miroslav Sosna výsledek jednání volarských zastupitelů.

Bezúplatný převod vodovodu a kanalizace na město se nakonec jeví přece jen výhodnější, než obojí provozovat ve vlastní režii. „Výhodné je to určitě pro občany, kteří v téhle lokalitě bydlí, pro mne už to až tak výhodné není, ale s tím nic nenadělám. S tím jsem do toho i šel a musel jsem s tím počítat. Provozovat vodovod a kanalizaci by pro mne byla další investice a náklady, které bych jen platil, nic bych z toho neměl a jen by mne to stálo další peníze,“ dodal Miroslav Sosna s tím, že vybudování vodovodu a kanalizace vyšlo výhodněji, než vlastní jímky a studny.

K předání staveb by podle odhadu Miroslava Sosny mohlo dojít v květnu, nejpozději v červnu. Město při převzetí akceptuje také záruku na vybudovaný vodovod a kanalizaci, která je na dva roky. Poskytnutím záruky město bezúplatný převod podmiňovalo. „Jedná se o standardní záruku, navíc není možné dávat delší záruku v případě, kdy výrobce materiálu sám poskytuje záruku jen 24 měsíců,“ dodal Miroslav Sosna.

Autor: Miroslav Fuchs

Místo události:
21.4.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zásah hasičů v Dolní bráně v Prachaticích.
10

Střešní taška ohrožovala chodce

Prezidentský kandidát Jiří Drahoš strávil den na jihočeském venkově.
14

OBRAZEM: Jiří Drahoš navštívil dobrovolné hasiče

AUTOMIX.CZ

Exoti na prodej: O těchto autech jste určitě nikdy neslyšeli. Ale můžete je mít

Přijde vám, že je aktuální vozový park na našich silnicích poněkud uniformní a nudný? Nezoufejte. Stačí si otevřít nějakou velkou celoevropskou inzerci, zadat jako značku „jiné“ a už se na vás hrne přehršel bizarních a zajímavých aut, která na silnici jen tak nepotkáte. My jsme vybrali šest z našeho pohledu nejzvláštnějších.

Smrt pod koly rychlíku. Nejspíš šlo o sebevraždu

Tábor, Čekanice - V pátek krátce před 15 hodinou zhasl pod koly mezinárodního rychlíku z Lince do Prahy život člověka. 

Kam o víkendu za sportem na Prachaticku

Prachaticko - Víkend znovu přinese řadu zajímavých sportovních akcí.

U Netolic technika vyprošťuje kamion

Netolice - Na silnici z Obory na Netolice v pátek 19. ledna odpoledne havaroval kamion.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>