Zhruba po dvou letech hledání nového místa pro sportovní střelnici se zdálo, že je vybráno. S vytipovanou lokalitou ale nesouhlasili obyvatelé osady Libínské Sedlo. Právě v její blízkosti totiž mohla střelnice vyrůst.


Naštěstí pro osadníky, sportovní střelce, město Prachatice i jeho obyvatele se ale ukázala vhodnější lokalita. Zatím to tedy vypadá tak, že obyvatelé osady Libínské Sedlo mohou zůstat v klidu. 
I když vedení prachatické radnice odvolalo plánované jednání s osadním výborem, bez informací o vývoji podle místostarosty Roberta Zemana lidé na Libínském Sedle nezůstali. „Důvodem pro odvolání schůzky byl nedostatek oficiálních údajů. Odborník, který měl provést oficiální měření hluku ve vytipované lokalitě, byl na dovolené," vysvětlil místostarosta. Měření se uskuteční až tento čtvrtek, ale už v jiné lokalitě.


Podle Roberta Zemana se totiž nyní vedení města kloní k variantě, která vykrystalizovala teprve před nedávnem. Sportovní střelci by podle všeho mohli v budoucnu najít zázemí v blízkosti Fefrovského rybníka v lesním porostu.
„Pevně věřím, že se lokalita u Fefrovského rybníčku ukáže jako vhodná. V tuto chvíli to vypadá tak, že lokalita na Libínském Sedle nebude s největší pravděpodobností dále zpracovávána," dodal Robert Zeman.

Kde mohla střelnice stát?
Vhodnou lokalitu pro přemístění sportovní střelnice ze zastavěného území Prachatic hledalo město spolu se střelci několik let. V hledáčku byly tyto lokality: Skládka TKO – Leptač, pod lesem u cvičiště kynologů, za areálem ČEVAKu, u Fefrovského rybníčku před lesní školkou, nově také za Libínským Sedlem a zatím poslední je 
u Fefrovského rybníka v lese.