Jen na okrese Prachatice vybrali koledníci 883 202 korun, což je od více než sto patnáct tisíc korun více než loni. Podle koordinátorky Tříkrálové sbírky pro Charitu Prachatice – Vimperk Simony Vidlášové byli lidé letos mimořádně štědří.

„Sama jsem chodila se skupinou po několika menších obcích na Vimpersku, lidé byli milí, čekali na nás a děti si navíc odnášely spousty sladkostí,“ popsala zkušenosti.

Lyžníci se sejdou na Kvildě. Ilustrační foto.
Sundejte z půdy lyže po dědovi. Kvilda o víkendu hostí již 33. ročník veteránski

Navíc koledníky obcházení obcí baví. Někteří se dokonce nespokojí ani s připravenými kostýmy a sami se nachystají tak, aby se Třem králům co nejvíce přiblížili. „Jsou i skupinky, které se vybaví vlastními hudebními nástroji,“ dodala Simona Vidlášová. Ta zároveň připustila, že koledníci, kteří už jednou vyrazili, se rádi vracejí, ale sehnat nové je o něco komplikovanější. Letos bylo v ulicích celého okresu na dvě stovky dětí.

Za skvěle odvedenou práci koledníkům charita poděkuje při společném posezení. Ve Vimperku na ně čeká i pohádka a něco dobrého na zub. Z částky, kterou letos koledníci vybrali zůstane téměř 600 tisíc na Prachaticku.