Když starosta Mičovic Luboš Bárta otevíral nejvýznamnější kulturní akci obce, stál již Libín-S Prachatice nastoupen na okraji na tanec nebezpečně vyhlížejícího mokrého tanečního parketu. Při dechovkových melodiích se samozřejmě tancuje, starosta Bárta také upozorňoval na kluzký parket. A právě vinou deště se začínalo o něco později.

Libín-S Prachatice zahajuje svou produkci pravidelně Bavorovem. Tanečnice a tanečníci se krásně zrcadlili na mokrém parketu, fotografové měli jistě radost.

Primáška kapely Libín-S Prachatice Helena Dvořáková připomněla, že soubor hostuje na festivalu velmi často, naposledy to bylo před třemi lety. Před nedávnem se Libín-S vrátil z mezinárodního folklorního festivalu v Litvě. Pro litevský festival si připravil i taneční trilogii – Jarmark, Hospoda a Dozvuky – z počátku folklorního souboru, kterou prezentoval i v Jámě.

Již v prvním tanečním pásmu Jarmark se ukázala nebezpečnost mokrého a kluzkého parketu. Naštěstí hrůzně vypadající pád Romany, která skončila až na trávníku mimo parket, a Karla skončil naštěstí bez úrazu.

V každém vystoupení Libín-S Prachatice nesmí chybět jihočeská Doudlebská polka. Pravidelně Libín-S tančí nejprve sám, pak si tanečnice a tanečníci dojdou pro diváky, aby si společně zatancovali. „S námi si zatancovali v Německu, Rakousku, v Americe, před nedávnem i v Litvě, jistě tomu tak bude i v Jámě,“ dodala primáška. Parket už osušilo sluníčko, které občas vykouklo z mraků. Pak již na řadu přišel rozlučkový tanec V Prachaticích.

Hynek Hladík, Libín - S