„Když se opravila budova staré radnice, více vynikl stav současného úřadu městyse. Proto jsme se zamýšleli nad tím, jak dál,“ vrací se starostka Lhenic Marie Kabátová do doby ne až tak minulé.

Městys získal dotaci z ministerstva vnitra na částečnou opravu, takže se Lheničtí pustili alespoň do toho nejnutnějšího. „První na řadě byla střecha a následně jsme vyměnili všechna okna. Teď by to chtělo dát radnici novou fasádu, nejspíše i zateplit a upravit i okolní prostranství. Proto budeme chtít využít současnou dotační politiku,“ zamýšlí se nad plánem opravy starostka. Zastupitelstvo již odsouhlasilo zpracování projektu. „Když už se projektant zamýšlel nad podobou úřadu zvenku, řešil také vnitřní uspořádání. Jeho součástí je také návrh na bezbariérový přístup. Přece jen úřad městyse sídlí ve druhém patře a bezbariérový přístup by byl potřeba. Řešením je výtah, který projektant vhodně bez velkých stavebních zásahů začlenil do objektu radnice,“ doplnila starostka.

Zatím Lheničtí mají sice jen studii, s níž se ve vstupním prostoru radnice může každý seznámit, ale projektant už pracuje na projektu, bez kterého nemohou žádat o případnou dotaci. „Už máme i ohlasy od lidí, že se jim návrh líbí a ptají se, kdy už to bude hotové. Říkám jim, že budou muset počkat, protože je to otázka peněz a bez dotace se do takové akce pustit nemůžeme,“ těší Marii Kabátovou zájem místních obyvatel. I když v tuto chvíli není schopna říct, kolik by oprava radnice stála, protože to bude záležet až na výsledném projektu a na rozsahu prací, každopádně by uvítala, kdyby šlo o miliony, ne o desítky milionů.

Do této chvíle už městys vložil do rekonstrukce včetně milionové dotace od ministerstva vnitra zhruba 1,2 milionu korun.