U místního hotelu se v sobotu sešla zhruba stovka návštěvníků, kteří si mohli nový kalendář nechat podepsat přímo autorem kreseb. Tím je Zdeněk Macháček. Pozvání přijal a kmotrem kalendáře se stal Emil Kintzl.

„Protože kresby v kalendáři mapují Bučinu a Kvildu ve zhruba třicátých letech minulého století, byly k vidění i dobové kostýmy,“ prozradil starosta Kvildy Václav Vostradovský. Klub Gabreta se tak postaral o atmosféru třicátých let, na místo navíc někteří aktéři křtu dorazili v osobních vozidlech. „Jednalo se o automobily, které byly vyrobeny v roce 1936 a 1940. Tentokrát se nejednalo o vojenskou techniku, ale civilní vozidla,“ poznamenal Václav Vostradovský.

Zájemci si mohli na místě nový kalendář rovnou zakoupit a nechat podepsat autorem kreseb. „Ti, kteří to nestihli, si jej mohou v budoucnu koupit ještě na Bučině, nebo u nás ve Kvildě. V prvotisku jich vyšlo na tři stovky. Peníze, které prodejem utržíme, pokývají v podstatě z největší části tisk kalendáře,“ vysvětlil Václav Vostradovský.

Podle jeho slov sice počasí létu příliš nenapovídá, přesto už se do Kvildy sjíždějí turisté. „Je znát, když je hezčí den, že je tu turistů mnohem více, ale ani stávající počasí návštěvníky neodrazuje. Hodně nás navštěvují i školní výpravy, které si nenechají ujít například naše muzeum,“ uvedl k aktuální situaci na Kvildě Václav Vostradovský se slovy, že nepředpokládá, že by stávající počasí mělo významně ovlivnit konečné počty návštěvníků.