Areál Sportovního zařízení Prachatice je lidem přístupný. Na volejbalové nebo tenisové kurty se ale sportovci musejí objednat předem. „Stačí zavolat nebo poslat e-mail. Přednost má sice volejbalový oddíl, ale jejich tréninkové časy mám k dispozici, takže není problém najít čas, který se zájemcům hodí,“ řekla Zdenka Nusková z prachatického Sportovního zařízení, které kurty spravuje.

Pronájem kurtu vyjde na 200 Kč na hodinu. Stejný postup platí v případě, že by někdo chtěl na hřiště hokejbalové. Ti, kdo se předem objednají, mají jistotu, že službu konající správce jim hřiště odemkne a následně zase zavře. Zároveň také přijme platbu za pronájem. „Zdarma a volně přístupné je pak víceúčelové hřiště v městském stadionu,“ doplnila Zdenka Nusková.

Tenisové kurty jsou také v areálu Městského stadionu, ale stará se o ně tenisový klub. „Ani tam není problém objednat si určitý časový úsek,“ doplnila. Zájemci totiž mohou kontaktovat zástupce tenisového oddílu. I ten má k dispozici rozpis využití kurtů a volné časy může poskytnout pro zájemce z řad nečlenů oddílu.

Bez poplatku mohou na Městský stadion vyrazit bruslaři nebo skateboardisté. Dráha pro bruslaře kolem oválu měří 492 metrů. Skateboardisté mají k dispozici několik betonových a a kovových překážek nebo minirampu a U-rampu.

Možnost sportovat nabízí také areál Domu dětí a mládeže v Prachaticích. Sportoviště tam jsou o prázdninách přístupná od 9 do 20 hodin zdarma. Navíc s možností zapůjčení sportovního vybavení.