Milovníci filmů se mohou v pátek 5. srpna od devíti hodin večer těšit na film Prvok, Šampón, Tečka a Karel. „První film bude zdarma,“ uvedla ředitelka KIS Prachatice Věra Houšková. Areál bude otevřený už od sedmi večer, aby si jej mohli případní zájemci prohlédnout.

Každopádně letos v srpnu se bude v letním kině promítat vždy v úterý a v pátek od 21 hodin. Vstupenky na jednotlivé filmy je možné nakupovat on-line, v Infocentru nebo vždy hodinu před promítáním na pokladně Letního kina. „Na pokladně ale zatím pouze hotově,“ upřesnila Věra Houšková.

Rekonstrukce kina začala loni v květnu a zakázku získala prachatická společnost LUSPOL SE, která ve výběrovém řízení nabídla cenu 42 857 088 korun bez DPH. Částka se ale bude měnit v souvislosti vývojem cen na stavebním trhu a vedení Prachatic ji v nejbližší době upřesní. V době otevření nebude ještě dokončené zastřešení. To se bude instalovat zřejmě až letos na podzim.

close Srpnový program v Letním kině v Prachaticích. info Zdroj: Deník/ Redakce zoom_in Srpnový program v Letním kině v Prachaticích.