Zatím mimo rozpočet stojí rekonstrukce letního kina v Prachaticích. Před nedávnými volbami slibovaly všechny kandidující strany, že se do jeho opravy pustí. Problém zřejmě nebude ani v uvolnění městských peněz, s opravou souhlasí zastupitelé napříč politickým spektrem.


Prachatický starosta Martin Malý Prachatickému deníku potvrdil, že oprava bude, ale určitě ne hned v příštím roce. Podle jeho odhadů může oprava areálu vyjít klidně na deset milionů korun. „Rozhodně to nechceme platit pouze z peněz města. Chceme najít vhodný dotační program. A na to musíme být připraveni," řekl Martin Malý.

Letní kino Prachatice:2014 – zadání, že se bude opravovat, prohlídky podobných areálů a rozhodnutí o tom, co všechno v areálu má být.
2015 – město chce mít připravenou projektovou dokumentaci pro případ žádosti o dotace.
2016 – v případě, že město získá dotaci, by mohlo dojít k rekonstrukci celého areálu.


Zástupci radnice a Kulturních a informačních služeb proto mají v plánu návštěvu nedalekých Klatov, kde letní kino nedávno opravili. Právě od Klatovských chtějí Prachatičtí nasbírat inspiraci. „Následně připravíme projekt, abychom mohli v případě vypsání dotačních titulů okamžitě žádat," nastínil plán prachatický starosta s tím, že dokumentace by mohla být do konce příštího roku kompletní. „V každém případě říkám, že letní kino nebude v příštím roce funkční," ujistil s tím, že kompletní renovaci areálu Letního kina vidí jako reálnou nejdéle do poloviny roku 2018.


Prachatické letní kino totiž potřebuje opravit nejen sedačky ale také promítací stěnu. Radnice zvažuje, zda a jak stěnu a pódium zastřešit, možná by mohlo být pódium z části rozebiratelné. „Sedaček podle mého názoru není nutné mít tolik, čímž bychom si vytvořili také případný taneční prostor," popsal Martin Malý. Určitě chce město zachovat stávající budovy letního kina. Znamená to ovšem stavebně je přizpůsobit tak, aby vyhovovaly současné době. S tím souvisí také oprava toalet a s největší pravděpodobností i oplocení.