S přípravou rekonstrukce letního kina může začít vedení města Prachatice. Zastupitelé plánování oprav čtrnácti hlasy posunuli o kousek dál.

I tak například Růžena Štemberková (KDU-ČSL) podotkla, že jí chybí na stole finanční rozvaha celého projektu, jeho následné využití nebo hodnocení návštěvnosti. „Abych s tím mohla souhlasit, potřebuji dopracovat podklady,“ řekla.

Dostalo se jí odpovědi od starosty Martina Malého (Nezávislí), že cena projektu zatím není. „Vyjde z výběrového řízení. Stejně tak není možné odhadovat návštěvnost, naše letní kino je dva roky zavřené, nemáme podle čeho ji určit,“ doplnil. Vedení města zatím náklady na opravu jen odhaduje podle zkušeností z radnice Klatov, kde letní kino podobné tomu prachatickému opravili v loňském roce.

Robert Zeman (Pro Prachatice) zase upozornil, že celý prostor je potřeba řešit v návaznosti na Štěpánčin park: „Měla by se vyhlásit architektonická soutěž, která celý prostor sladí.“ Štěpánčin park a letní kino jsou podle starosty Malého dva projekty, na které chce radnice získat peníze z několika zdrojů.

Janu Bauerovi (ODS) se zase nelíbilo, že zastupitelé uvolní půl milionu na projektovou dokumentaci, ale neví, co bude dál. „Platí, že 
s prostorem bych rád něco udělal, ale ještě o tom budeme jako zastupitelé rozhodovat,“ ptal se.