„Původní cesta byla již rozježděná a byla proto doslova v katastrofálním stavu. Hodně se zde totiž těžilo a v neposlední řadě se na cestě nepříznivě podepsalo také počasí,“ popisovala hlavní důvody rekonstrukce starostka obce Marie Zídková.

Podle jejích slov je les Bísanovec pro obyvatele velice důležitý. „Nejenom naši občané, ale samozřejmě také turisté sem často chodí na procházky a různé výlety, a to hlavně o Velikonocích či Vánocích,“ popisovala dále starostka. Celkové náklady se podle Marie Zídkové vyšplhaly na částku jeden milion devět set šedesát sedm tisíc korun. „O dotaci ve výši jeden milion pět set sedmdesát tři tisíc šest set korun jsme žádali již v loňském roce. Letos se nám ji podařilo získat, a proto jsme mohli naše sny uskutečnit. Práce se sice kvůli nepříznivému počasí zkomplikovaly, ale i tak jsme vše dokončili bez problémů,“ upozorňovala Marie Zídková.

Cesta dostala nový vodopropustný povrch. „Veškeré práce jsou již hotové, v současné době již jen dělníci cestu dočišťují. Jedná se o drobné úpravy, které budou hotovy maximálně do několika dní. Rekonstrukce měla hned několik cílů. Jednak dostanou obyvatelé znovu toto místo takové, jaké si jej pamatují, jednak bude Bísanovec lépe přístupný pro lesní techniku. Stejně tak bude nyní možné lépe o les pečovat a podobně. Spokojenost obyvatel Bušanovic a samozřejmě také přilehlých osad je pro nás velice důležitá. Les nyní vypadá docela jinak a jistě naláká i daleko větší počet turistů,“ dodala starostka.