Trhovci, kteří prodávají své zboží ve Zvolenské ulici, přišli s nápadem vybudovat tam zastřešený prostor pro jejich činnost. Podstatou věci bylo zastřešení prostoru před „prodejnou Mladých" dnes nonstopem. Z pera architekta Jakuba Nepustila pak vzešla studie, podle níž by mohla být tržnice postavena. Architekt své návrhy dokonce konzultoval s památkáři, neboť lokalita patří do ochranného pásma Městské památkové rezervace Prachatice.

Podle slov místostarosty města Roberta Zemana prachatičtí radní ale takovou možnost zamítli. „Obáváme se problémům s vandaly. Z místa by se mohl stát prostor, kde by nepřizpůsobiví obyvatelé města mohli najít nocležiště, což by přineslo další problémy," vysvětlil důvody zamítnutí Robert Zeman. Vedení města tak ustoupilo od dalšího rozpracování jednotlivých variant a není tak jasná cenová kalkulace.

Stávající místo pro trhovce proto zůstane ve stejném režimu jako dosud. Takzvaný zelinářský trh ve Zvolenské ulici se bude i nadále řídit podle schváleného Tržního řádu.