Na workshopu se sešli lidé, kteří pomůcky potřebují, lidé, kteří pomáhají radou těm, kteří pomůcky potřebují a další zájemci o informace nejen z Prachatic. Během dopoledne se vystřídalo přes dvě desítky zájemců o informace k pomůckám. Jak uvedla Eva Bísková, sociální pracovnice z Městského úřadu Netolice, je to pro ni velmi poučné a zajímavé. "Mohu tak lépe lidem, kteří se na náš úřad obrací, poradit," poznamenala.

Lektorka Alena Bláhová hovořila nejen k vystaveným pomůckám, ale také mnohé z nich ukázala, předvedla jejich použití. V nabídce má půjčovna přes 180 druhů pomůcek pro různé druhy postižení, navíc prodává například hadičky a baterie do sluchadel, elastické tkaničky, podavače věcí a podobně.

Kdo si chcete pořídit novou pomůcku, můžete si ji nejprve přijít vyzkoušet, nebo i za mírný poplatek půjčit domů, a pak si nechat dle druhu napsat od svého obvodního lékaře, či specialisty. Adresa půjčovny: Půjčovna kompenzačních pomůcek pro domácí použití, Zlatá stezka 133, Prachatice, telefon: 723602337.

Hanka Rabenhauptová