Projekt na vylepšení okolí s názvem Ovocný sad s vyhlídkou pod Šibeničním vrchem podal do participativního rozpočtu pro letošní rok bývalý místostarosta a současný zastupitel Prachatic. Lehátka před pár týdny na vyhlídku umístili zástupci dodavatelské firmy ze Zdenic a zástupci vedení města.

Minulý týden došlo na sázení stromů. Celkem tam bude růst deset jabloní, čtyři slivoně a jedna třešeň. V jejich blízkosti porostou také keře arónie, muchovníku, rybízu a josty. Dohromady čtyřiatřicet. U sázení stromů a keřů nesměl chybět ani místní arborista Tomáš Voráček z Kahova. To, aby stromy v lokalitě byly na správných místech. Se samotným sázením pak pomáhali děti ze Základní školy a Montessori mateřské školy v prachatické Národní ulici.

V participativním rozpočtu pro letošní rok byla částka dvě stě tisíc korun. Finální vyúčtování nákladů na Ovocný sad s vyhlídkou pod Šibeničním vrchem v Prachaticích ještě vedení města nezveřejnilo. S částkou participativního rozpočtu, o které mohou rozhodnout sami obyvatelé města ale i příštím roce počítají. Věří, že nápadů od samotných obyvatel bude více. Letos totiž sice přišly tři projekty, ale pouze jediný splnil požadavky a mohl tak být realizován.