FK Lažiště – FK Olešník 5:0 (2:0)

Od úvodu utkání byli aktivnější domácí, na kterých bylo vidět, že duel chtějí rozhodnout co nejdříve. V 17. minutě rozvlnil hostující síť poprvé zkušený Kučera, který tvrdou střelou překonal brankáře Matouška. Ve 38. minutě to bylo již 2:0, když se prosadil domácí Hrbek. „První poločas se hrál kvalitní a běhavý fotbal. S výkonem týmu jsem byl spokojený, jelikož jsme kontrolovali hru. Obrana si navíc dobře plnila své povinnosti, takže naše vedení bylo zasloužené," hodnotil výkon Lažiště jeho hlavní trenér Vladan Pokorný.

Po změně stran se obraz hry nezměnil. Byli to opět domácí, kteří se neustále tlačili dopředu. V 54. minutě se skvěle uvolni Jiří Tesárek, jenž následně potvrdil roli kanonýra a vstřelil třetí branku svého týmu. „Po Tesárkově gólu mi přišlo, že úroveň zápasu se o poznání snížila. Soupeř se zřejmě smířil s porážkou a šlo mu jen o to, aby se utkání co nejdříve dohrálo. Naši hráči se zřejmě podvědomě této hře přizpůsobili a už nebyli tak aktivní jako v první půli," myslel si Pokorný, jehož tým ale přesto vstřelil dvě další branky. V 67. minutě byl neomylný Albert a hned za sedm minut stanovil konečné skóre na pět nula pro domácí Vlk. Lažiště tak bez problému potvrdily roli favorita a vysoko zvítězily.

„Máme za sebou vcelku povedenou přípravu, ve které jsme prohráli jediné utkání. Za týden v sobotu sehrajeme své první mistrovské utkání na hřišti Vodňan. Snad se nám úvod soutěže vydaří, jelikož krajský přebor bude letos hodně vyrovnaný a každý bod může rozhodovat," je si vědom Pokorný.

Jediné, co Lažiště může trápit, je tak zranění brankáře Vaculky, který si na tréninku poranil koleno. „Patrik proti Olešníku nemohl nastoupit, jelikož ho koleno velice bolelo. Snad to ale nebude nic vážného a v sobotu bude fit," dodal na závěr trenér FK Lažiště Vladan Pokorný.

Branky: Kučera, Hrbek, Tesárek, Albert, Vlk