Na akci měl totiž prachatické radnici přidat kraj, jenže veškeré pozemky jsou v majetku města a investici krajských peněz v tomto případě reguluje zákon. „Hledáme model financování, ale je možné, že situaci ještě mnohem více zatíží výdaje na povodňové škody, s nimiž se nepočítalo,“ řekl Bauer s tím, že výstavba lávky jen z vlastních prostředků by až příliš zasáhla do finanční rezervy města. I kraj se totiž potýká s propadem daňových příjmů.

„Rozhodnutí o odložení stavby na příští rok zatím nepadlo, ale je možné, že budeme nuceni stavbu lávky odsunout a hledat finanční prostředky i z jiných zdrojů, než jsou krajské peníze,“ upřesnil prachatický starosta. Vybudováním lávky pro pěší by totiž chtělo město odstranit dopravně nebezpečné místo v podobě nepřehledného přechodu pro chodce.

Město totiž letos rozhodně neustoupí od realizace bytového domu v Krumlovské ulici a zároveň se chce pustit do regenerace další části sídliště. „Obě tyto akce jsou sice podpořeny dotací, ale dopláceny jsou z rezervy města a v případě dalšího čerpání peněz bychom rezervu zatížili příliš,“ uzavřel Bauer.