Letní zábava podle čtenářů Prachatického deníku oproti například Vimperku, nebo nabídce na zámku Kratochvíle v Prachaticích trochu vázne.


Při pohledu do nabídky Kulturních a informačních služeb (KIS) každý zjistí, že letní program začíná podle plánu až poslední červencový víkend. První akcí letošního léta je Bohemia Jazz Fest.


„To je pravda, ale po slavnostech musím dát lidem volno. I když uznávám, že je to k zamyšlení třeba pro příští rok. Během srpna je ale každý víkend nějaká akce," tvrdí Michal Piloušek, ředitel KIS. Dodává ovšem, že se rozhodně nebrání spolupráci se soukromými pořadateli kulturních akci. „Pomůžeme všem zájemcům organizačně nebo zapůjčíme aparaturu," nabízí. Podle jeho slov nemá na pořádání akcí dost financí. „Pomohla by střecha, kterou bychom mohli umístit do Parkánu na celé léto. Tím bychom šetřili peníze a zbylo by nám na brigádníky v době, kdy si vybíráme dovolenou," zhodnotil s tím, že zastřešení neúspěšně prosazuje do rozpočtu města několik let.


Starosta Martin Malý řekl, že on sám prosazuje vybudování stálé letní scény na Parkáně nebo v letním kině. „To by kultuře určitě pomohlo. Nevylučuji, že by se mohla vybudovat už příští rok. KIS by si na ní mohly ušetřit z peněz, které jim každoročně město dává," myslí si. Na scénu na Parkáně existuje i studie. „Byla ale finančně nákladná, a tak jsme ji prozatím odložili," uvedl.