S prázdnýma rukama opět odjížděl z Netolic Petr Hošťálek, který chce koupit kulturní dům. Zastupitelé už před prázdninami schválili, že mu jej prodají a v pondělí měli schvalovat smlouvu o prodeji.


Jenže hned v úvodu zasedání byl bod, který se smlouvy týkal, z jednání stažen. „Navrhuji, abychom o tomto bodě dnes nejednali," uvedl starosta Netolic Oldřich Petrášek. Podle jeho slov budou zastupitelé ještě před volbami znovu svoláni a tento bod teprve projednají.


„Já stále věřím, že všechno směřuje k tomu, že v kulturním domě vybuduji muzeum," uvedl Petr Hošťálek, který tak po pár minutách netolické zasedání opouštěl. Ten ve chvíli, kdy se do Netolic rozjel, netušil, že bod o smlouvě bude vyřazen. „Podle všeho chtějí zastupitelé ještě smlouvu prodiskutovat, a to je v pořádku. Více, než tohle, mě překvapuje, že se v posledních týdnech objevily na zdi kulturního domů malůvky od sprejerů," posteskl si.


„Důvody, proč jsme tento bod stáhli, jsou v podstatě dva. Jednak nebyli přítomni ze závažných důvodů zastupitelé, kteří chtějí o smlouvě rozhodovat, a chceme si ještě raději potvrdit jeden detail ohledně placení daně z převodu," poznamenal starosta.


Podle jeho slov zastupitelé do voleb o smlouvě rozhodnou. „Není to tak, že bychom chtěli rozhodnutí přehodit na další zastupitelstvo, které vzejde z říjnových voleb," vyvrátil pochybnosti starosta. „Jsem trpělivý, musím být, když chci něčeho dosáhnout," uzavřel Petr Hošťálek.