Jiné generace ještě nedostaly tu správnou zábavu. To by se mělo změnit dnes, v sobotu 5. března. Právě na dnešek je stanoven další z mnoha termínů otevření pro veřejnost. Po dlouhé pauze se kulturní dům otevře diskotékou. Provozovatel ale slibuje také akce pro další obyvatele města.
„Začátkem února jako první viděli opravené prostory objektu netoličtí radní a zástupci technických služeb města. Provázel nás majitel Petr Chval,“ řekl deníku netolický starosta Oldřich Petrášek.


Právě stavební úpravy zdržely původní plány na otevření o přibližně čtyři měsíce. Podle domluvy měl totiž kulturní dům sloužit obyvatelů města už začátkem loňského listopadu. Opravy uvnitř vyšly nového nájemce na zhruba milion korun. Vložené peníze město zohlední při placení nájemného.


Při prohlídce objektu totiž muselo vedení města vyřešit financování vytápění celého objektu. „Nové rekonstruované topení se tlakovou zkouškou spustilo v listopadu. Veškeré náklady s tím spojené ale platilo ještě město,“ uvedl starosta. Nebylo to ovšem nijak závratná suma, jde o dva tisíce korun.


Od posledního měsíce loňského roku už ale měl teplo platit nový nájemník. „Ukázalo se však, že náklady na teplo jsou mnohem vyšší, než ve srovnatelných zařízeních v jiných obcích. V nejbližší době tak musíme vymyslet, jak stávající spotřebu snížit,“ přidal se ke starostovi tajemník města Petr Kotrba.
Ten navíc připustil, že problém mohl nastat také vinou vadného měřáku v samotném objektu. „Špatně nastavený měřič jsme museli opravit. Ukazoval menší odběr, než ten v objektu městské kotelny,“ upřesnil Kotrba. To ale problém neřeší.


Vysoká spotřeba tepla mohla vzniknout i tím, že byl objekt vymrzlý. Dlouho se v něm nic nedělo. Negativní vliv má i stáří. Vnější rekonstrukce zatím není v plánu.