„Prvních deset nájemníků by měla odsouhlasit rada v pondělí,“ řekla včera při kolaudaci bytového domu v Krumlovské ulici místostarostka Prachatic Hanka Rabenhauptová. Zatím je podle jejích slov objekt využit ze dvou třetin a některé z bytů zůstanou volné.
Zároveň na místě popřela veškeré informace o tom, že byty jsou nabídnuty i lidem, kteří nemají ve městě trvalé bydliště. „V přednostním zájmu řešíme neutěšenou situaci v Lázeňské ulici, jak jsme řekli už v loňském roce, kdy se s rekonstrukcí začalo. Všechny nájemníky jsme si pozvali na radnici a dohodli jsme se s nimi na stěhování. Rozdíl je pouze v tom, jak velký byt jim bude přidělen,“ vysvětlila místostarostka.
Další jména nájemníků pak dostanou radní na stůl zhruba za čtrnáct dní. „Chceme žadatele odsouhlasit co nejdříve, aby se mohli zhruba v posledním týdnu června do objektu nastěhovat,“ řekla Rabenhauptová.
Byty jsou pro sociálně nepřizpůsobivé obyvatele města a nemusí jít pouze o Rómy. Tři z bytů jsou bezbariérové, a ty jsou předběžně přislíbeny lidem se zdravotním postižením. Nájemné je stanoveno na 53,49 korun za metr čtvereční.
Bytový dům má městem najatého správce Jiřího Viktoru. Ten už včera začal se stěhováním prvních věcí do přiděleného bytu v přízemí. „I jeho se týká placení nájemného ve stejné výši,“ upřesnila.
Byty jsou ve standardní výbavě a jde o jednu nebo dvě místnosti s kuchyňskou linkou, jejíž jedinou součástí je elektrický sporák. Koupelny jsou spoře vybaveny toaletou, bojlerem a sprchovým koutem. „Ještě budeme řešit vstup do sprchy. Je příliš úzký,“ hodnotila místostarostka. Každý z bytů má vlastní sklepní kóji a k technickému zázemí patří místnost pro praní a sušení prádla