Mnohá omezení čekají šoféry při jízd z kruhového objezdu v Těšovicích na Netolice v souvislosti se stavbou kruhové křižovatky U Stopařky. Deníku to potvrdil Martin Grožaj z prachatického střediska Správy a údržby silnic, pod jejichž správu silnice druhé třídy patří. „Zahájení stavby je naplánováno na pondělí 17. června. Hotovo by mělo být do konce září,“ upřesnil Martin Grožaj. Největší omezení musejí očekávat řidiči od Prachatic.

Jejich jízda v zatím neupřesněném časovém úseku podle postupu prací skončí jen na čerpací stanici KMP. „V případě silnic III/141 26 od Strunkovic nad Blanicí a a Svojnic a III/141 28 od Prachatic a Vitějovic se bude jednat o úplnou uzavírku, podle průběhu stavebních etap. Provoz bude řízen tříramennou semaforovou soupravou,“ dodal.

Část stavby kruhového objezdu U Stopařky od Svojnic.Část stavby kruhového objezdu U Stopařky od Svojnic.Zdroj: SÚS Prachatice

Křižovatka U Stopařky ve Vitějovicích. Místo častých dopravních nehod.
Šoféři na Prachaticku se v létě zapotí. Asfalt poteče na každém kilometru

Podle dostupných informací se bude kruhový objezd stavět na etapy, a tak řidiči musejí pozorně sledovat dopravní značky, které omezení v dopravě upřesní. Každopádně bude pro řidiče jedoucí z Prachatic do Netolic a Českých Budějovic jistější rovnou zvolit trasu přes Těšovice, kde se napojí na hlavní tah od Husince a Vimperka. I tam ale musejí počítat se zdržením na semaforech.

Část stavby kruhového objezdu U Stopařky od Vitějovice.Část stavby kruhového objezdu U Stopařky od Vitějovice.Zdroj: SÚS Prachatice

Křižovatka U Stopařky patří mezi nejpřehlednější na Prachaticku, ale zároveň je nejnebezpečnější právě pro svou přehlednost. Úprava křižovatky U Stopařky ze čtyřramenné na kruhovou vyjde na 16 891 860 korun. Větší část nákladů na přestavbu křižovatky U Stopařky zaplatí dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI), který loni v listopadu zástupcům Jihočeského kraje slíbil částku ve výši 12,659 milionu korun.