Šedesát dva parkovacích míst přibude v Prachaticích možná ještě letos, nejdéle však v příštím roce. Budování tří parkovišť ve třech různých částech města schválili začátkem tohoto týdne prachatičtí radní. Prachatickému deníku to potvrdil starosta Martin Malý.
Největší počet míst pro parkování vznikne na sídlišti. V ulicích Budovatelská a Národní. „Právě tam je podle našeho názoru situace nejkritičtější. Obyvatelé sídliště už dlouho požadují jejich počet zvýšit. Jejich požadavky jsou více než oprávněné," zdůvodnil, proč právě na sídliště přibudou parkovací místa, starosta Martin Malý.


V době, kdy se sídliště stavělo, se s místy pro auta příliš nepočítalo. Dnes se ale obecně má za to, že ke každé bytové jednotce by mělo být jedno parkovací místo.


Radnice připravila hned několik variant, jak státní navýšit. „Tři z nich se jeví jako reálná, a tak se projektant může pustit do příprav," doplnil Jaromír Markytán, vedoucí odboru investic MěÚ Prachatice. Uvedl, že nejvíce rozpracovaný je projekt na parkovací místa v ulici Zvolenská. Právě tu loni město nechalo kompletně rekonstruovat. „I tak parkovací místa zoufale chybí. Počet navyšujeme i v souvislosti s opravou Malého náměstí, protože jde o spádovou oblast lokalitě," řekl starosta.