Předchozí
1 z 5
Další

Křižovatka Vodňanská ulice

Vjezd na hlavní z ulice Vodňanská.Vjezd na hlavní z ulice Vodňanská.Zdroj: Deník/Jana Vandlíčková

Parkovacích míst není nikdy a nikde dost, ale podélné parkování v ulici Vodňanská brání ve výhledu řidičům přijíždějícím z vedlejší Vodňanské ulice. Vjet na hlavní silnici mnohdy bývá dost obtížné, protože přes zaparkovaná auta není vidět vpravo ke kruhovému objezdu. Stav na snímku je ještě přijatelný. V době, kdy tam podélně parkují větší dodávky, není vidět vůbec a řidič přijíždějící od Barumky musí do hlavní silnice strčit předek svého auta. Pak hrozí srážka s autem přijíždějícím od Starých Prachatic. Pravdou ale zůstává, že poté, co je v lokalitě umístěn radar, kolem školy jezdí o dost pomaleji.

Situace na křižovatce u ZŠ Vodňanská bývá hlavně v ranní či odpolední špičce velmi komplikovaná v sovislosti přecházením dětí a není se proto, co divit, že řidiči tam stojí i několik minut než se odváží na hlavní vjet.

Křižovatka ulic Slámova a Zvolenská

Výjezd se Slámovy ulice od Elektro Kadlec.Výjezd se Slámovy ulice od Elektro Kadlec.Zdroj: Deník/Jana Vandlíčková

Rozhledové poměry při výjezdu ze Slámovy ulice do ulice Zvolenská nejsou pro řidiče osobních aut zrovna ideální. Křižovatka se sice jeví jako přehledná, ale to jen z levé strany od kruhového objezdu u nádraží. Auta příjíždějící zprava od slunečních hodin v ulici Zvolenská vidí šofér vjíždějící do křižovatky na poslední chvíli. Ve výhledu totiž brání živý plot. Který je v letních měsících od dost vyšší než náš ukazuje snímek z minulého týdne. Výjezdu ze Slámovy do Zvolenské ulice se šoféři raději vyhývají a volí cestu právě přes kruhový objezd u nádraží. I s drobnou zajížďkou totiž bývá trasa o dost rychlejší, než stát na téhle křižovatce.

Dejte nám tip na další taková místa: Nepřehledných výjezdů z vedlejší na hlavní silnici v Prachaticích bude více. Víte o nějakém? Pošlete nám váš tip na jana.vandlickova@denik.cz

Křižovatka Vodňanská, výjezd z ulice Nemocniční

Výjezd na hlavní u ZŠ Vodňanská.Výjezd na hlavní u ZŠ Vodňanská.Zdroj: Deník/Jana Vandlíčková

A zase křižovatka u Základní školy ve Vodňanské ulici. Tentokrát ovšem z druhé strany od polikliniky. Ve výhledu vlevo řidičům osobních aut vadí auta zaparkovaná podélně. Prostor, který je v současné době ohraničen, navíc slouží jako nástupiště pro pacienty prachatické nemocnice. Právě v tom místě totiž nabírá sanitní vůz pacienty, kteří se chtějí přepravit do prachatické nemocnice. Navíc vlevo je přechod, který využívají především školáci. Mnozí z řidičů proto raději využívají k výjezdu od polikliniky spodní cestu kolem bývalé "hygieny" s výjezdem v Nádražní ulici. I když ani tam nebývá provoz ideální.

Výjezd z ulice Pod Hradbami do Slámovy

Výjezd z ulice Pod Hradbami do ulice Slámova.Výjezd z ulice Pod Hradbami do ulice Slámova.Zdroj: Deník/Jana Vandlíčková

Výjezd z ulice Pod Hradbami do ulice Slámova od podzimu do jara komplikuje řidičům v Prachaticích kontejner na sůl. Ten tam na zimu pravidelně umisťují Technické služby a právě přes něj řidič menšího osobního auta nevidí vpravo vůbec nic. Auto přijídějící od kruhového objezdu v Jánské tak může zaregistrovat terpve, když má zleva cestu volnou a větší částí svého auta zasahuje do hlavní silnice. Přitom tahle křižovatka je jednou z nejvíce využívaných při výjezdu aut z historického centra nebo z parkoviště v ulici Zahradní. I v tomto případě řidiči říkají, že mnody raději zvolí trasu přes kruhový objezd v Jánské, protože pak mají snazší jízdu jen po hlavní až na křižovatku k Hubertusu.

Dejte nám tip na další taková místa: Nepřehledných výjezdů z vedlejší na hlavní silnici v Prachaticích bude více. Víte o nějakém? Pošlete nám váš tip na jana.vandlickova@denik.cz.

A „lahůdka“ na závěr!

Před ZŠ Vodňanská.Před ZŠ Vodňanská.Zdroj: Deník/Jana Vandlíčková

Slovy klasika: „Tento způsob parkování zdá se být poněkud nešťastný.“ Před Základní školou ve Vodňanské ulici v Prachaticích ale naprosto běžná věc. To, že někteří rodiče, jež vyzvedávají své děti ze školní družiny, parkují jen pár centimetrů od přechodu, je stejně hloupé, jako parkování jiných v protisměru. Ideálně se spuštěnými výstražnými světly. Situace s parkováním při vyzvedávání dětí ze školy se před Vodňankou opakuje denně. (V době našeho focení tam stála pouze dvě auta, jsou chvíle, kdy jich v zástupu stojí deset, pozn. aut.) Projet Nemocniční ulicí bývá někdy parádní kličkovaná. To, když auta stojí v obou směrech, i přesto, že při odbočení z hlavní Vodňanské ulice je hned za přechodem zákaz zastavení. Nepomáhají ani občasné kontroly dopravních policistů s pokutovými bloky.