O změně z klasické čtyřramenné křižovatky U Stopařky na kruhovou se mluví několik let. Letos konečně dojde na její přestavbu. Jihočeský kraj, coby investor má již vybraného dodavatele stavby. Po posledním jednání jihočeských radních je jasné, že to bude Strabag, který ve výběrovém řízení nabídl nejnižší cenu. Úprava křižovatky U Stopařky vyjde na 16 891 860 korun. „Předpokládáme zahájení prací letos v červnu,“ uvedla pro Deník mluvčí Jihočeského kraje Hana Brožková.

Křižovatka U Stopařky ve Vitějovicích. Místo častých dopravních nehod.
Nebezpečné místo zmizí. Křižovatka U Stopařky se zakulatí ještě letos

Větší část nákladů na přestavbu křižovatky U Stopařky zaplatí dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI), který loni v listopadu zástupcům Jihočeského kraje slíbil částku ve výši 12,659 milionu korun.

Vypadá to, že už nic nebrání tomu, aby se za pár týdnů U Stopařky začalo pracovat. Podle informací Deníku byl nemělo dojít k úplné uzavírce hlavního tahu z Českých Budějovic. Práce by měly provoz na silnici pouze omezit. Zatím ale silniční úřad nevydal žádné rozhodnutí o uzavírce a případné objízdné trase.

Úprava křižovatky sil. II/145, III/14126 a III/14128 u ČSPH Vitějovice – Stopařka: Přestavba křižovatky na okružní křižovatku se chystá letos pro zvýšení bezpečnosti provozu. Uskuteční se za částečných uzavírek. Předpokládané stavební náklady 25 milionů korun snížilo výběrové řízení na dodavatele stavby na bezmála 17 milionů s DPH.