Dobrodružné dopoledne ve středu prožívali řidiči na budějovické křižovatce ulice Na Dlouhé louce a Husovy třídy. Na čtyři hodiny musela být vypnuta světelná signalizace při instalaci mobilních semaforů, které budou řídit křižovatku při nadcházející uzavírce. A podle policejního mluvčího Milana Bajcury způsobilo řízení průjezdu policisty řadu zmatků, protože někteří řidiči i chodci nerespektovali nebo neznali pokyny a pohybovali se místem proti pravidlům.

Mobilní semafory se instalovaly proto, že od pátku nebude možné projet z Husovy třídy od výstaviště k Dlouhému mostu a naopak. „Zákaz vjezdu bude už na Jiráskově nábřeží a na druhé straně už před výstavištěm,“ popisuje chystaná omezení Milan Bajcura. Řidiči budou muset do centra přes Strakonickou ulici nebo Mánesovu.

Křižovatka zůstane funkční jenom z poloviny, a to ve směru z Prahy na Český Krumlov a opačně. Řidičům ale bude k dispozici jen jeden jízdní pruh na Prahu a jeden na Český Krumlov. Policie proto očekává velké kolony a zhoršení dopravy v celém městě.

Rekonstrukce ulice Na Dlouhé louce, kterou zahajuje Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD), má vyjít na více než 20 milionů korun. A jak upozorňuje Tomáš Voráček, vedoucí budějovického provozního úseku ŘSD, už v pátek v noci začne frézování vozovky. Práce potrvají celý víkend a to se bude opakovat nejméně po tři následující týdny. V pracovní dny bude místo průjezdné jako obvykle jen s omezením rychlosti.

Podle náměstka primátora Viktora Lavičky budou kvůli opravě o víkendech odkloněny i linky MHD, které křižovatkou projíždějí. Náhradní trasy povedou buď přes Pražskou třídu a Strakonickou nebo přes kruhovou křižovatku u Kauflandu.

Řidiči by při plánování případné objížďky měli mít na paměti, že uzavírky o sobotách a nedělích se plánují v září také na Lidické třídě u náměstí bratří Čapků a trvají práce v Mánesově ulici u křížení s Dukelskou.