Na výtky k nejasnostem v podnikání jeho firmy IT Profi, které vznesla zastupitelka Šárka Janásková jak na květnovém veřejném jednání zastupitelstva, tak prostřednictvím médií i webových stránek města Vimperk, zareagoval Jiří Cais svým vyjádřením. To ovšem nezveřejnil obdobným způsobem, ale dopis nechal zaslat do poštovních schránek obyvatelům města. A to přesně den před červnovým jednáním zastupitelů.


Místostarosta se ve snaze očistit z pochybností, které dosud veřejně zcela nevyvrátil, v dopise obul do všech svých kritiků, a to včetně zastupitelů, potažmo členů koalice minimálně v otázce aktivit a financování Občanského sdružení Stanislavy Chumanové. „Já si samozřejmě za tím, co jsem rozesílal, stojím. Mně se systémově nelíbí, jakým způsobem se prostě sdružení dostává k penězům. Není správně, když někteří sponzoři jsou z řad firem, které vykonávají práci pro město," uvedl mimo jiného Jiří Cais.


Forma, kterou zvolil, se nelíbí ani starostce Jaroslavě Martanové. „Nejsem zastáncem rozdávání takových dopisů," uvedla.

Plné znění dopisu místostarosty Jiřího Caise najdete zde.