Lidé z okolí ulice U Stadionu si ještě ani nestačili vychutnat klid po té, co odtud zmizely stavební stroje, a už je čeká změna klidné ulice ve frekventovanou silnici. Tedy naštěstí jen dočasně.


Důvodem pro odklonění dopravy z ulice Krumlovská do té U Stadionu je totiž překládka a napojení na kanalizaci Fefrovského potoka z areálu bývalé Madety. Už nyní je pro chodce v ulici Nová uzavřen chodník podél stavby nového obchodního centra a v pondělí by se měla uzavřít také část komunikace v Krumlovské ulici.

Uzavírka Odtud povede pod Krumlovskou ulicí zatrubnění Fefrovského potoka.Krumlovské ulice Z důvodu překládky a zatrubnění Fefrovského potoka bude od pondělí 9. prosince uzavřena Krumlovská ulice v Prachaticích. Doprava včetně linkové přepravy osob bude vedena po objízdné trase ulicí U Stadionu, a to obousměrně. Zastávka u mlékárny bude po dobu uzavírky zrušena. Uzavírka potrvá do 20. 12.

Sice s určitým nepohodlím, ale i tak se přes uzavírku dostanou alespoň chodci. To stanovil silniční správní úřad v podmínkách povolení uzavírky. „Žadatel zajistí přes výkop lávku se zábradlím, po níž bude v Krumlovské ulici veden pěší provoz. Rovněž zajistí na silnici před uzavřeným úsekem volný prostor pro převedení pěšího provozu na chodník k mateřské školce," upřesnila Věra Švehlová z odboru komunálních služeb a dopravy MěÚ Prachatice.


Fakt, že nově opravenou ulicí budou jen několik dní po jejím dokončení a otevření projíždět desítky aut, by její kvalitu ohrozit neměl. Alespoň to tvrdí prachatický starosta Martin Malý. „Asfaltové povrchy na silnici jsou z větší části hotové již několik týdnů, zbylá část se dokončovala před týdnem, takže provoz i těžších vozidel by komunikaci ani sítě pod ní poškozovat neměl," říká starosta.