V těchto dnech se Vimperští dostanou do centra ještě kolem pošty ulicí Sadovou, pracuje se totiž v úseku od hotelu Zlatá hvězda na křižovatku k poště. Od příštího týdne se situace změní. Druhá etapa je naplánovaná od 1. do 30. června a týkat se bude rekonstrukce křižovatky ulic 1. máje, Pivovarská a Sadová. Křižovatka samotná bude neprůjezdná celý měsíc.

Oprava ve vimperské ulici 1. máje z dronu.
Jedinečné záběry vimperské ulice 1. máje z výšky. Podívejte se!

Přesněji do chvíle než se práce přesunou do ulice Pivovarská, kde budou opravy časově nejdelší. V případě dvou posledních etap nebude pro městskou hromadnou dopravu k dispozici zastávka u gymnázia. Třetí etapa je plánovaná od 1. července do 30. září letošního roku.

Opravují pietní síň

Rekonstrukce pietní síně na městském hřbitově zdárně pokračuje. Starou budovu nechalo město odstranit už v loňském roce. "Spolu s opravou budovy jsme nechali opravit přilehlé zdi," uvedl místostarosta Vimperka Zdeněk Kuncl. Nová pietní síň bude hotová letos včetně potřebného zázemí jako jsou veřejné toalety a prostorem pro správce hřbitova. "Hotovo by mělo být na podzim," dodal. Stavbu realizuje stavební společnost GSI INVEST.

Na Homolce se také staví. Tam v květnu začala stavba nového dětského hřiště, které v lokalitě chybělo.

Odpadu je příliš

Vedení odboru životního prostředí MěÚ Prachatice vyzvalo zahrádkáře, kteří vlastní zahrádku v lokalitách nad sídlem Lesů ČR, proti TKB, nad čp. 572 v ulici Nad Stadionem na mezi směrem k zámku, aby promysleli likvidaci BIO odpadu ze zahrádek. Ve všech lokalitách jsou sice kontejnery na bioodpad, ale ty jsou velmi často přeplněné. "Upozorňujeme všechny zahrádkáře, že pokud budou i nadále plnit tyto kontejnery více než jsme schopni zajistit a především zaplatit za jejich vývoz, bude tato služba pro zahrádkáře zrušena," uvádí město.

Stezka s překvapením

Trasa přírodou v okolí Vimperka dostala název Stezka lesních skřítků a je určena pro rodiny s dětmi. Má necelé dva kilometry a úchvatný výhled na celý Vimperk. Na stezce jsou umístěny skřítčí domečky, obrázky skřítků s raznicemi pro označení jednotlivých skřítčích stanovišť, hry s enviromentální tématikou, malované kameny, zvířátka a další prvky pro děti. Novinkou je malovaná mapa, na kterou budou děti propisovat jednotlivá zastavení. Mapa je k dostání ve schránce na začátku trasy nebo v informačním centru. Po nasbírání všech otisků čeká na děti v informačním centru malá odměna. Před budovou informačního centra je v letní turistické sezóně umístěný skřítčí fotopanel. Stezka je renovovaná a výletníci tam najdou nové herní prvky a další překvapení.