Poslední posezení s veřejným kouřením tabákových výrobků se konalo ve Formance hotelu Bobík. Tam došli milovníci tabákových výrobků od volarské trafiky průvodem ve stylovém oblečení a samozřejmě s cigárkem či doutníčkem v ústech. Připomněli, že historie kouření v hospodách v zemích Českých se traduje od roku 1493. Až předposlední květnový den roku 2017 se s museli kuřáci s tradicí rozloučit.


Místo popelníku byla ve Formance připravena urna na tabákový popel, kam všichni kuřáci odklepávali, aby s urnou mohli další léta připomínat, že kouření pro ně bylo obvyklé. Popíjeli černé volarské pivo, fernet či kubánský rum, pojídali uzenky, uzenáče a uzeniny všeho druhu, klábosili a vzpomínali na pro kuřáky zlaté časy.


Do jejich povídání zněly hity Když v báru houstne dým, Smoke on the water kapela Smokie, Pojď stoupat jak dým, special guest: Köhönni köl (Hungary). Připravenou měli i petice proti přejmenování města Kouřim, kterou mohli zájemci popdepsat. Telemostem se spojili s městem Šluknov. Vydávali kouřové signály a modlili se za poslance, kteří nevědí, co činí.


Na závěr setkání společně propálili ubrusu, který bude na památku zarámován pod sklo a společně napsali vzkaz budoucím generacím, jenž byl uložen do krabice od doutníků.