Na adresu vedení města se ale snesla na sociální síti vlna kritiky. Vimperským se nelíbilo, že v horkých dnech se mohli na vodu v bazénech jen koukat přes plot. Podle slov Lukáše Sýse, místostarosty města, měl termín otevření svůj důvod. „Bohužel dříve to nebylo možné, není to jako jít si zaplavat doma do bazénu, je třeba splnit různé hygienické normy, teplotu vody a podobně,“ vysvětlil.

Původní odhad byl dokonce ještě pozdější. Otevření koupaliště bylo plánované až na začátek července, později se termín změnil na polovinu června. Podle slov Jana Krále, jednatele místních Městských služeb, bude sice areál v provozu, například bufet ale otevřou až za týden. „Musíme všechno zajistit personálně. Je třeba vzítv potaz i ekonomiku provozu,“ zdůvodnil.

Teplota vody v bazénech se v těchto dnech pohybuje kolem dvaceti stupňů Celsia. Veškeré rozbory vody jsou v pořádku. Areál by měl být otevřen do konce prázdnin, pokud vše půjde podle plánu, 1. září by do něj měla nastoupit firma, která se postará o výstavbu krytého bazénu.

Soutěž mažoretek ve Vimperku.
Mažoretky soutěžily v Memoriálu Jiřího Necida