Po oficiálním přiznání dotace na první etapu výstavby areálu vodních sportů v místě současného letního koupaliště totiž zastupitelé rozhodli, že nebudou investovat další prostředky do otevření areálu v současném stavu. Místo toho se pustí do stavby nového areálu vodních sportů.
Jenomže právě jeho budoucí podoba rozvířila emoce mezi starostou Bohumilem Petráškem, bývalým starostou Pavlem Dvořákem a zastupitelem Josefem Bejčkem. Právě posledně jmenovaný vyjádřil pochybnosti, zda koupaliště v novém pojetí bude dostačovat zájmu návštěvníků. Jeho pochyby podpořil navíc Pavel Dvořák slovy, že se budou někteří lidé divit, jak malou vodní plochu ten nový areál nakonec nabídne.
„Pro mne je to trochu dilema, protože je to i o vodní ploše. Myslím si, že možnost pro koupající bude velmi výrazně omezena," obává se zastupitel Josef Bejček. S ním souhlasil Pavel Dvořák s tím, že se všichni podiví, jak bude koupaliště malé. Podle starosty Petráška sice rozdíl ve vodní ploše nového bazénu proti té současné bude, ale ve srovnání s původním projektem krytého bazénu není až tak zásadní a navíc se zvýší atraktivita areálu.