Poměrně úspěšné čtyři roky mají za sebou Volarští. Podařilo se jim zateplit budovu základní školy v ulici U Nádraží, zprovoznit Hotel Bobík, zrekonstruovat sběrný dvůr, opravit bazén, komunikace, zateplit některé panelové domy, osvětlit místa, která byla doslova ve tmě. „Investičně se nám dařilo. Z hlediska objemu proinvestovaných financí to byly silné čtyři roky, navíc tu zůstává čtyřicet milionů korun v rezervě," hodnotí starostka Volar Martina Pospíšilová. Na druhou stranu přiznává, že jí osobně mrzí, že se nezačalo s fyzickou revitalizací náměstí a jako dluh vidí i nepodpořený projekt domu s pečovatelskou službou. „Nepodařilo se nám uspět s žádostí o peníze, zůstali jsme pod čarou," říká.


Hotel Bobík
Už více než rok je ve městě v provozu hotel, z něhož mohla být třeba dnes ubytovna pro nepřizpůsobivé. „Stáli jsme před rozhodnutím, zda chceme ovlivnit, co se bude dít v samotném centru města. A rozhodli jsme se, že tu nechceme mít budovu, ve které může vzniknout v podstatě cokoli," říká místostarosta Robert Pročka, proč se město pustilo do dražby hotelu. Právě ten vidí, stejně jako starostka Martina Pospíšilová, za jeden z významných projektů uplynulých čtyř let.


Zateplení základní školy
Pětaosmdesát procent z celkové částky, kterou si vyžádalo zateplení školní budovy, se městu podařilo získat ze Státního fondu životního prostřední. „Z hlediska finančního objemu to je nejvýznamnější investice," poznamenal místostarosta.


Plavecký bazén
Snu na aquapark se volarští museli vzdát. „Zjistili jsme, že projekt tak velkého rozsahu nemá velkou šanci na úspěch. Zkoušeli jsme o peníze žádat, ale úspěšní jsme nebyli," vysvětlil místostarosta. Volarským se ale podařilo budovu bazénu zateplit, udělat novou střechu a došlo i na dílčí úpravy v budově. „Zbývá jen vana bazénu, která se v budoucnu bude muset také řešit," doplnila Martina Pospíšilová.


Doplacené úvěry
Deset milionů korun zaplatili ve Volarech v předchozích čtyřech letech na úvěrech města. „Takže se nám třeba podařilo doplatit plynofikaci, což považuji za velký úspěch.


Dům s pečovatelskou službou
Nevyhovující stav domu s pečovatelskou službou nejprve Volarské přivedl na myšlenku, že by postavili úplně nový. Finanční objem byl ale velký a už od roku 2008 se město snažilo třikrát požádat o dotaci. „Nakonec jsme to ale přehodnotili a našli ve městě budovu, kterou by bylo možné zrekonstruovat. Myslím si, že v tomto případě jsme na dobré cestě," poznamenala starostka. Podle Martiny Pospíšilové by tu mělo vzniknout devět malometrážních bytů. „Je nutné tuto otázku dořešit, projekt je hotový," řekla starostka.


Revitalizace náměstí
Přes to, že vedení města se chtělo do revitalizace ve svém čtyřletém období už pustit, v tuto chvíli je hotový jen projekt. „Mrzí mne, že jsme se do ní fyzicky ještě nepustili, ale myslím si, že tuto otázku není prostě možné uchvátat," vysvětlila starostka. Projekt je už kompletní. Podle místostarosty zdržení nastalo jednak proto, že město muselo aktuálně řešit Hotel Bobík, který město hodně finančně vyčerpal, ale i pro různé majetkoprávní vztahy. „Ty už jsou nyní v podstatě vyřešené," dodal místostarosta.