Vláda přitvrdila opatření proti šíření nákazy koronavirem. Celá země je v karanténě, ohroženi jsou zejména senioři. Jedni z nás nutně potřebují pomoc, jiní jim chtějí pomáhat. Přivézt jídlo, dojít nakoupit či pro léky, pomoci s technikou, vyvenčit psa. Lidé ale často netuší, že pomoci potřebuje třeba jejich soused. Proto Deník přichází s projektem Lidé pomáhají lidem.

Napište na e-mail leona.frohlichova@denik.cz své jméno, telefonní číslo a s čím konkrétně byste potřebovali pomoci. Nebo naopak jakou pomoc sami nabízíte. My se pak postaráme o zveřejnění v tomto článku.

Zdroj: Foto: Deník/ Jiří Bušek

Robert Zeman (Prachatice, tel. 602 931 196) - Potřebujeme šičky roušek, které se následně budou následně na základě domluvy přidělovat podle množství a potřebnosti mezi prachatické obyvatele.

Zdroj: Foto: Deník/ Jiří Bušek

Martina B. (Prachatice, tel. 774 672 223)  - Mohu vyvenčit psa nebo nakoupit.

Naděžda M. (Kájov, tel. 723 058 267) - Mohu pomoci třeba s nákupem pro osamělé lidi. Bydlím v Kájově, mám auto a určitě v okruhu kolem 30 km to není problém.

Pokud nebude vaše prosba či nabídka platná, pošlete nám e-mail, že vás máme vyřadit. Budeme rádi, když se k vám díky Deníku pomoc dostane, případně budete pomocí pro jiné již plně vytíženi. Budeme také rádi, pokud nám také pošlete fotografii, případně pár vět k tomu, jak jste pomáhali nebo našli pomoc. Děkujeme!