„Byl to pořádný šok. Z hadů mám fobii. Celou noc se mi o hadech zdálo," vzpomněla včera ráno na hrůzný okamžik. Paní Klímová venčila psa a v trávě se povaloval pytlík od svačiny, tak ho chtěla uklidit, protože pes na takové věci štěká. „Když jsem se ohnula do trávy, našla jsem jí tam," popsala. Šlo o korálovku. „Takového hada znám od známých, kteří ho měli v teráriu," doplnila, že si byla téměř jistá druhem.


Na noční venčení pejska si Eva Klímová nevzala telefon, a tak zastavila kolemjdoucí, aby volali strážníky a hada přijeli odchytit.


Hlídka už při výjezdu na místo kontaktovala prachatického chovatele plazů Zdeňka Veverku, aby pomohl s jeho odchytem. „Je to divné, nikomu nechybí," zkonstatoval Ivo Novotný, ředitel městské policie. A hlavně není to první případ. Během Slavností Zlaté stezky totiž stejný druh hada hlídka odchytávala pod Dolní bránou. „Určitě to není stejný plaz. Toho prvního jsme odchytli a právě pan Veverka si ho odvezl," uvedl ředitel strážníků. Aby hlídky vyjížděly k odchytům hadů, se nestává. Je to tak jednou za dva roky a najde se i majitel. „O tyhle se nikdo nehlásí. Zřejmě utekli už dávno a tropické počasí posledních dnů jim vyhovuje," glosoval ředitel.


Korálovka je sice had nejedovatý, ale vyděsit dokáže pořádně. Chovatelé potvrzují, že nejaktivnější je za soumraku.