close Jana Vandlíčková info Zdroj: Deník zoom_in Poslední vlastník akcií, jakási lichtenštejnská společnost, vykázala na konci roku 2016 mnohamilionovou ztrátu. Od té chvíle se sen o centru, které by městu Prachatice vrátilo zašlou slávu lázeňství a přilákalo turisty, zhroutil jak domeček z karet. Společnost je v likvidaci. Co bude dál, se zatím neví.

V posledních letech se o objekty pod lesem nikdo nestará. Nikoho nezajímají a útočiště tam našli, soudě podle odpadků v některých místnostech, zřejmě bezdomovci. Boj s křovím v okolí by zase dal pořádně zabrat i princi ze Šípkové Růženky. Pro Prachatičáky jsou Lázně sv. Markéty srdeční záležitost, o víkendech tam bývá více lidí než na náměstí a nejeden z nich by se při procházce s údivem kochal opravenými historickými budovami. Proto se formuje parta nadšenců a chce první květnový víkend uklidit území „nikoho“.

Úklidová četa Prachatičáků by ale měla vědět, že každý dobrý skutek je po zásluze potrestán. Pohyb na lázních tak může být brán třeba jako neoprávněný vstup na cizí pozemek.