close Jana Vandlíčková info Zdroj: Deník zoom_in Ten spatřil světlo světa v minulém týdnu a obyčejný smrtelník se z něj prvním pohledem dozví, že za hodinu a čtvrt plavání zaplatí osmdesát korun. Pokud půjde jeden rodič a dvě děti zaplatí 48 korun za stejnou dobu. Když se přidá i rodič druhý a ještě dítě navíc, vyjde to na 40 korun. Základní vstupné se sníží i těm, kteří si pořídí permanentku. Pravidelný ranní plavec se v kolonce také najde a kondičku si vylepší za 55 korun.

Za nižší cenu sice lze plavání pořídit ve volarském bazénu. Je na hodinu a ještě se tam plavec musí asi dvacet kilometrů dopravit, pěšky to totiž půjde jen těžko.  Pravdou je, že plavecké bazény v Sušici či v bavorském Waldkirchenu nabízejí navíc atrakce pro děti. Rodinu celodenní plavání v krytém bazénu v Bavorsku vyjde na 20 euro (asi 520 Kč), v Sušici na dvě hodiny pak 220 korun. Náklady na cestovné si každý musí připočítat.

Nový prachatický ceník se nemusí líbit všem, stejně jako to, že město bazén vůbec opravuje. Nadávat a dívat se na zavřený bazén by bylo horší, než připlatit „pár kaček“ za výhodu domácího hřiště.