A jak se zpívaly koledy u vás? Zašlete nám fotografie z vaší obce pomocí tohoto formuláře. Rádi je zveřejníme.

Již 13. ročník akce Česko zpívá koledy se uskutečnil ve středu 13. prosince od 18. hodin. Hlasy zpěváků a zpěvaček se rozezněly na více než 780 místech v celé zemi. Živý přenos on-line vysílaný na webu Deníku z Ústí nad Labem podpořila kapela Divokej Bill, v Plzni zpíval a hrál Čechomor, v Českých Budějovicích na náměstí Přemysla Otakara II. vystoupil dětský folklorní soubor Bárováček společně s místní kapelou Dudlajda. Akci každoročně v uvedený čas přenáší také Český rozhlas. Sbory zpívaly nejznámějších šest koled jako Nesem vám noviny, Půjdem spolu do Betléma, Narodil se Kristus pán, Pásli ovce Valaši, Rolničky a Vánoce, Vánoce přicházejí.

Netoličtí nebyli sami, kdo se k Česko zpívá koledy připojili. Tradičně se zapojují ve Volarech na náměstí, koledy ale byly slyšet také v Záblatí a Lažištích. 

V jižních Čechách se bude zpívat téměř na stovce míst. Nejvíce lidí se tradičně schází u pódia na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích, kde vystupuje místní kapela Dudlajda a dětský pěvecký sbor Bárováček pod vedením Lenky Skleničkové.

Vánoce, Vánoce přicházejíVánoce, Vánoce přicházejíZdroj: Deník/ RedakceDeník.cz přináší vánoční speciál s tipy na dárky, se soutěžemi pro malé i velké a dárky, kterými podpoříte charitativní organizace.