Jana VandlíčkováZdroj: DeníkZpívající Tři králové vybrali během čtrnácti dnů neskutečných 455 560 korun. A to ještě nejsou výsledky z Vimperka. U Vlachova Březí vybrali 44 850 korun. Lidé byli letos štědří a kasičky naplnili až po hrdla.

 Dvacátá Tříkrálová sbírka v Prachaticích předčila očekávání nejen koledníků. Částka je vůbec nejvyšší za dobu trvání sbírky. Vždyť jen v Prachaticích lidé charitě věnovali přes dvě stě třicet tisíc korun. Parádní sumu věnovali Lheničtí, kasičky odtud daly skoro jedenašedesát tisíc korun. Koledníci se snažili a nehleděli na počasí, které jim letos mimořádně přálo, když po celou dobu sbírky připomínalo spíš jaro a malí Tři králové se nemuseli brodit po kolena ve sněhu, ale také organizátorům. Už nyní je jasné, že prachatické Farní charitě zůstane na financování jejích projektů úctyhodných 296 114 korun.

 Je skvělé, že v době, kdy každý hledí, aby utrhl co nejvíc hlavně pro sebe, při příchodu Tří králů ke dveřím domu roztaje a za odzpívání koledy přidá na charitu. Je více než jasné, že když dárce ví, kam peníze jdou a hlavně, že zůstanou pro ty, které dárce třeba jen osobně potkává, rád nějakou tou korunou pomůže. A za to všem dík.