V pondělí rozhodnutí odložili. Nápad na osazení kogeneračních jednotek není nic nového. „O kogeneraci rozhodneme až ve chvíli, kdy budeme vědět, co dál s Tepelným hospodářstvím. Na tom jsme se shodli  na konci března se všemi zastupiteli," zkonstatoval Martin Malý (ODS) s tím, že jde o ekonomicky výhodnou investici. Březnovou dohodu připomněl v pondělí zastupitelům Jan Klimeš (ČSSD) a podpořil tak návrh starosty Malého na odložení rozhodnutí.

Podle místostarosty Roberta Zemana se mělo rozhodnout hned, neboť jde o zefektivnění provozu bazénu. „S Tepelným hospodářstvím jsme sice nějak daleko, ale nejsme u konce. Ve chvíli, kdy by město nákup kogenerací odsouhlasilo, bylo by sportovní zařízení připraveno, aby v září začalo šetřit," tvrdí místostarosta s tím. „Tenhle způsob je podle mě cesta do pekel, nemůžeme držet cenu tepla odběrem gigajoulů v bazénu," doplnil Robert Zeman.

Ředitel Sportovního zařízení Jaroslav Černý uvedl, že kogenerační jednotky ušetří šest set tisíc korun ročně. „Za nákup zařízení utratíme asi dva miliony, investice se do tří let vrátí," uzavřel.