Pokud by se tedy podle slov starosty Bohumila Petráška dalo věřit na jakousi vyšší moc, pak ve prospěch současného sídla městské knihovny zasáhla dvakrát. „Poprvé, když se městu nepodařilo uspět se žádostí o dotaci na přestěhování do objektu TKB, a podruhé, když se Jihočeský kraj rozhodl prodat bývalou lesnickou školu a nabídl ji městu," podotkl při slavnostním otevření starosta Petrášek.

Nově si již od pondělí mohou čtenáři přijít vypůjčit některou z knih do bývalé lesnické školy. Zatímco dětské oddělení našlo útočiště v bývalé třídě a jednom z kabinetů, oddělení beletrie a pro dospělé je rozvrženo do další z tříd, kabinetu, sborovny, ředitelny, sekretariátu a kanceláře zástupce ředitele. Vše v přízemí budovy, kterou město Vimperk koupilo od Jihočeského kraje v roce 2011 na splátky za 8,8 milionu korun. Třetí a poslední splátku ve výši 2,8 milionu korun uhradí město v letošním roce.

Přestěhování, pořízení nového vybavení a stavební úpravy by nakonec podle slov místostarostky Jaroslavy Martanové neměly překročit devět set tisíc korun.