Během května se snad městu podaří doladit poslední práce v interiérech nově vybudovaných třiceti čtyř bytů. Na konci měsíce bude rozhodnuto také o budoucích nájemních. „V červnu už by se mohli začít stěhovat,“ upřesnil Bauer. Objekt totiž pomůže vyřešit prachatické radnici dlouholeté sousedské a sociální neshody především v Lázeňské ulici, ale i dalších lokalitách města. „Nedávno jsme se s obyvateli sešli a většina z nich chce naší nabídku využít,“ konstatoval Bauer. Doplnil, že první fáze stěhování nájemníků je vyjmuta z vyhlášky města. Jedna třetina ale zůstane volná. „O tom, jak zbylé byty obsadíme, ještě povedeme diskuzi,“ dodal. Jisté ale je, že cena za metr čtvereční je jako v jiných standardních bytech města, tedy 53,49 korun.
Lidé v Lázeňské ulici a jejím okolí se tak po letech dočkají vytouženého klidu. A městské policii ubude výjezdů do této lokality. Právě Lázeňská ulice byla totiž v loňském roce místem nejčastějších návštěv strážníků. „Jen městský kamerový systém nás do Lázeňské ulice vloni vyslal jedenáctkrát,“ upřesnil ve středu zastupitelům ředitel městské policie Ivo Novotný. Další výjezdy však následovaly na základě upozornění tamních obyvatel.
Bývalou ubytovnu koupilo město Prachatice od Klimy na podzim před třemi lety. Poté, co získalo ze státního rozpočtu pět milionů korun, rozhodli zastupitelé objekt rekonstruovat. O tom, co se stane s uvolněnými byty, bude město teprve rozhodovat. „Variant je několik a v úvahu připadá i prodej,“ řekl nedávno prachatický starosta.