To nejlepší vánoční cukroví vybírala ze sedmi vzorků (po skončení hodnocení navíc dorazily ještě další dva, pozn. aut.). Pochlubit se nepečeným vánočním cukrovím chtěly nejen dámy z Prachatic, ale vzorky cukroví doputovaly také ze Strunkovic nad Blanicí nebo Protivce.

Porota hodnotila cukroví k kategoriích chuť, vzhled, nápad a vůně a nakonec mohla přidat také body za celkový dojem. A jak to letos dopadlo?

Obrovskou radost mají klienti i pečovatelé Domova Matky Vojtěchy v Prachaticích. Ti totiž do soutěže, kterou už pátý rok vyhlašují Prachatický deník a společnost KreBul Prachatice, poslali dva vzorky a oba uspěly. Porotě nejvíce chutnaly a líbily se Lanýže s kokosem, které skončily na prvním místě. Na druhém místě se umístila dvoubarevná roláda opět z dílny klientů Domova Matky Vojtěchy a na místě třetím pak čoko koule s malinami od Kateřiny Singerové z Prachatic. Gratulujeme.

Východ Slunce na Boubíně.
OBRAZEM: Východ Slunce na Boubíně

A těm, kdo by si chtěli vyrobit oceněné vánoční nepečené cukroví, přinášíme recepty:

1. místo: Lanýže s kokosem (klienti Domova Matky Vojtěchy Prachatice)

Přísady: 50 g másla, 50 g vanilkového cukru, 150 g bílé čokolády, 2 lžíce rumu, štáva z 1 citronu, 100 g kokosu, 30 g mandlí.

Postup: Máslo s cukre utřeme do pěny a vmícháme jemně nastrouhanou čokoládu, rum, citronovou šťávu a 60 g kokosu. Tvoříme malé kuličky a do každé schováme mandli (spařenou) a obalíme ve zbývajícím kokosu. Ruce i máčíme ve studené vodě, aby se na ně těsto nelepilo.

2. místo: Dvoubarevná roláda (klienti Domova Matky Vojtěchy Prachatice)

Přísady na těsto: 20 dkg mletých piškotů, 20 dkg másla, 1 vejce, 2 lžíce rumu.

Přísady na náplň: 10 dkg rozpuštěného másla, 5 dkg moučkového cukru, 3 lžíce kakaa, dle chuti kokos, mleté mandle nebo ořechy.

Postup: Ingredience na těsto smícháme, vypracujeme z nich těsto, které rozválíme na plát a potřeme náplní. Potřený plát těsta srolujeme do rolády a necháme ležet chladu do ztuhnutí.

3. místo: Čoko koule s malinami (Kateřina Singerová, Prachatice)

Přísady: 24 oreo sušenek, 1000 g nutelly, 170 g gervais, 80 g mleté mandle. Na obalení 100 g sušených malin.

Postup: Všechny přísady smícháme a vypracujeme těsto. Z něj vyrobíme kuličky, které nahoře posypeme sušenými malinami.

Dobrou chuť!